Офіційний лист від Міжнародної Конфедерації Профспілок к спикеру ВР Рыбаку В.В.

 
 

Офіційний лист від Міжнародної Конфедерації Профспілок к спикеру ВР Рыбаку В.В.
Офіційний лист від Міжнародної Конфедерації Профспілок (МКП)

Брюссель, 16 травня 2013 р.

Пану Рибаку Володимиру Васильовичу

Голові Верховної Ради України

Пані Наталії Королевській

Міністру соціальній політики України

Шановний пане Рибак та пані Міністр,

Наша членська організація в Україні поінформувала МКП, що проект Трудового кодексу, який був знятий з розгляду парламентом попереднього скликання, знову зареєстрований у минулому місяці і його планують розглянути у першому читанні в травні 2013 року.

Беручи до уваги досвід попередніх проектів Трудового кодексу України, висловлюємо своє занепокоєння такою поспішною процедурою ухвалення цього важливого законодавчого документа, який матиме вплив на майбутнє мільйонів найманих працівників в Україні і, цілком імовірно, не найкращим чином. Оскільки Україна ратифікувала Конвенцію Міжнародної організації праці №144, ми вважаємо за необхідне надати шанс для ефективних консультацій з представниками соціальних партнерів у рамках тристороннього соціального діалогу та час для отримання й використання авторитетної думки спеціалізованих служб МОП, що посилить текстовий та процесуальний формат закону і створить ефективніші механізми його впровадження після ухвалення.

 

Тому ми наполегливо рекомендуємо Вам переглянути чинне рішення та виділити більше часу для широкого обговорення проекту ТКУ і розгляду його в парламенті. Це дасть змогу для всестороннього обміну думками і досягнення консенсусу з цього важливого законодавчого документу, що визначає майбутнє трудових відносин в Україні.

З повагою,

Шаран Барроу Генеральний секретарСоздан 17 июн 2013